30 Kasım 2011 Çarşamba

Peter Pan yaniii bebe yaka trendleri bayılırımmm:)

Yeni Trend ; Metalik, Tak – Çıkar Yakalar 4

Bu sezon yakaların varlığını iyice farkedeceğiz. Minimal düz kesim bir elbisenin yakasıyla hareketlendiğini hissedeceğimiz bir trend söz konusu. Kıyafetin kendisine dikili yakalar kadar tak-çıkar olanlar da bu sezonun gözdesi.  Metalik formlar stilinize etkin bir görüntü kazandırır. Podyumlarda kendini gösteren bu yeni trend çoktan kabul gördü ve sokak stiline adapte olmakta hiç gecikmedi!

En populer olanı kuşkusuz moda literatüründe ‘’peter pan collar’’ olarak yer edinen ve bizim dilimize ‘’bebe yaka’’ olarak geçen, çocuktan büyüğüne herkesin kullanabileceği ve seveni çok olan bu bilindik yaka stili metalik formların en çok beğeni toplayan çeşidi oldu. Eski sezon elbiselerinizi trende uygun olarak giymek istiyorsanız veya boynu açık olan kazak, tshirt gibi kıyafetlerinizle dahi bütünlük kazandırabileceğiz bir akımdan söz ediyoruz. İster yaka olarak kullanın ister sıradışı bir kolye olarak!
Mevzu bahis yaka olunca diğer çeşitleri de bu yeni modaya ayak uydurmakta geri kalamazdı pek tabii. Tarzı maskülen olan kadınlar için erkek yaka da huzurlarınızda! Şahsen eril akımlar bana hitap etmezken bu trendde bebe yakayı da çok sevmeme rağmen erkek yaka favorim oldu. Eminim feminen bir görüntüyle birlikte tezat olarak metal veya sert maddeden üretilmiş bir erkek yaka kullanıldığında etkileyici olacaktır!

Bu sezon kendini iyice hissettiren başka bir trend ise tribal yani kabile trendi. Kızılderili etkisini takılarda da iyice hissettiğimiz bir dönemdeyiz. Modanın  zaman zaman ilham aldığı bu mistik yaşam biçimi bugün gardroplarımızda. Kabilelerin etkin olduğu bu sezon yakalar da bundan nasibini aldı!

Bir bakıma ‘’yaka kolye’’ diye de adlandırabilceğimiz aksesuarlar boynumuzda bir mücevher gibi ışıldamaktan, feminen dürtülere hitap etmekten kaçınamazdı. İster kolye ister yaka olsun ışıl ışıl yaydığı enerjiyle büyüleyici olacaklar!

Sevgiler…

Related posts:
  1. Tasarım; Saks Mavisi Tunik
  2. Yeni Kumaşlar Yeni Tasarımlar
  3. Yeni Prenses Kate ve Gelinlik Seçimi
  4. ”Yeni Dikiş Makinem”
  5. ”Podyumdan Sokağa Pilise”

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder